zaskleni1

Bezrámový zasklívací systém AluVista

představuje posuvný a otočný zasklívací systém bez svislých hliníkových dělících rámů.

Křídla z čirého bezpečnostního skla pojíždí po spodní kolejnici v úrovni zábradlí a jsou vedena horní kolejnicí stejného tvaru (nezasahují do vnitřního prostoru lodžie či balkónu).

Odtok vody je zajištěn drenážními otvory.

Speciální těsnění mezi křídly a boční uzavírací profily zabezpečují téměř dokonalou těsnost celé konstrukce.

Průduchy zaručují trvalou a přirozenou výměnu vzduchu. Způsob otevírání umožňuje bezpečné a pohodlné mytí. Systém AluVista lze doplnit o praktické zastínění pomocí žaluzií.

hlavni


zaskleni1

Systém zasklívání Aluverso je určen především pro řešení atypických tvarů balkónů a lodžií.

Konstrukční řešení vychází z bezrámového systému AluVista.

Oba systémy mají stejné provedení a možnosti. Liší se ve způsobu uchycení skel a výšce kolejnice.

Bezrámové zasklení tvoří skleněné tabule bez dělících svislých rámů s transparentním meziskelním těsněním, a vytváří tak dojem
celoprosklené plochy.

Křídla z čirého bezpečnostního skla jsou zajištěna vždy na horní a spodní části plastovými dílci, které umožňují posun křídel po vodících kolejnicích.

Systém otevírání je (s výjimkou systému AluFlexi – bezrámový) posuvný a otočný. Všechna skla se postupně odsunou k jedné straně zaskleného balkónu či lodžie a otevřou do vnitřního prostoru, čímž je dosaženo otevření téměř celé prosklené plochy. Velmi snadná manipulace pomocí malého plastového madla umístěného na každém skleněném křídle a možnost otevření křídla do prostoru balkónu nebo lodžie zaručují
příjemné ovládání celého systému